G5 Nedir? | Medsatek - Medikal Sağlık Teknolojileri

G5 Nedir?

G5 adı verilen özel cihazı ile ritmik titreşimsel hareketler ile gerçekleştirilen bir masaj tekniğidir. Hızlı titreşimler ile bölgesel uygulamada hem sıkılaşma hem de selülit görünümünün giderilmesi sağlanmaktadır. Titreşim ve itme hareketleri ile gerçekleştirilen G5 masajı, hücreleri hareketlendirir. İtme kuvveti sayesinde de vücut sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel bağ dokusunu açmaya yardımcı olan G5 masajı, yağ yakımını da hızlandırmaktadır. 

G5 Masaj Nerelere Uygulanır?

Yaygın olarak bel, kalça, üst bacak ve kol bölgelerinde tercih edilmektedir. Uygulama sırasında özel bir krem bölgeye uygulanır ve G5  cihazı ile masaj yapma eğitimi almış olan bir uzman tarafından uygulanır. Bu özel krem sayesinde yağ yakıcı etki artırılmaktadır. Eğer gerekli görülürse G5 masajı uygulamasında soğuk lipoliz, pasif jimnastik, lenf drenaj yöntemleri de G5 masajı ile birlikte uygulanabilir. Fazla yağın biriktiği tüm alanlarda yapılabilmektedir. Bilhassa üst bacak, kalça, popo gibi bölgelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulama bölgesine göre seans şiddeti ve sayısı değişir.

G5 Masaj Uygulaması Kaç Seanstır?

G5 masajı uygulaması yaklaşık yarım saat sürmektedir. Seanslar halinde uygulanan G5 masajı seansları en az 3 en fazla 10 dur. Seansların tamamlanması sonucunda en az 2 cm en fazla 7 cm incelme görülmektedir. 

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Varis sorunu olan kişiler G5 masajının olanaklarından faydalanamaz. Regl döneminde olan kadınların bu süreçlerinin bitmesi beklenir. Kendisine kanser ve de emboli teşhisi konulan kişilere de bu masaj yapılmamaktadır. Son olarak açık yarası bulunan kişilerin önce yaralarının kapanması beklenir.

G5 Masajı Yan Etkileri Nedir?

G5 Selülit Masajı yapılan alanda kan dolaşımının artmasına bağlı olarak geçici kızarıklık, geçici kahverengi koyulaşmalar ve morarmalar gözlenebilir. Cilt tipine göre değişmekle birlikte bu komplikasyonlar 5-10 gün içerisinde geçer.

G5 Selülit Masajı Uygulamasını Kimler Yaptıramaz ?

Kanama bozukluğu olan kişilere, epilepsi hastalarına, kalp pili taşıyanlara, sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilere aktif enfeksiyon ve inflamasyon bulunan bölgelere, son 1 sene içerisinde yüz felci geçirmiş kişilere ve gebelere G5 Selülit Masajı uygulanmaz.

G5 Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

G5, vücuttaki dolaşımın hızlanmasıyla katılaşmış yağları serbest radikallere çevirir ve böylelikle vücuttan idrar yoluyla toksinlerin atılmasını sağlar. Cilt altı dokuların hareketlenmesi sağlanarak, bölgesel incelme için destek sağlanır. Vücut şekillenir ve toparlanır. Spazm ve ağrıların giderilmesinde etkili olmakla beraber vücutta biriken laktik asidin atılmasına yardımcı olur.

G5 Selülit Masajı Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesinde aspirin, kas gevşetici, kan sulandırıcı ilaçlar ve alkollü içecekler kullanılmaması gerekmektedir. Uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedecektir. Uygulama sonrasında yumuşatıcı-yatıştırıcı kremler kullanılabilir. Uygulama yapılan bölge güneşten korunmalı ve 3 gün sıcak su ile temas ettirilmemelidir. Uygulama gününden sonra hafif yürüyüşlerle işlem etkililiği desteklenebilir.

Arabic AR English EN German DE Spanish ES Turkish TR
WhatsApp Destek