Buz Lazer Epilasyon | Medsatek - Medikal Sağlık Teknolojileri

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih edilir. Kadın ve Erkeklerin  istenmeyen tüylerinden  kalıcı olarak kurtulmasını sağlayan lazer epilasyon, klasik yöntemlere kıyasla acısızdır. Doğru cihazlarla ve uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl yapısı incelenerek ne tür bir cihaz kullanılacağı seçilir ve kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi verilir. 

Lazer epilasyonda temel amaç kıl kökünü yok etmektir. Lazer ışınlarının kıl köküne uygulanmasıyla tüyün gelişimini sağlayan kök hücrenin fonksiyonu bozulur. Böylece tüyün tekrar cilt yüzeyinde belirmesi engellenir. Lazer cihazların dalga boyları farklılık gösterir. İnce tüylerin dahi giderilmesinde en etkili lazer epilasyon cihazlarının başında diode lazer epilasyon cihazlarıdır.  Cilde çok yakın mesafeden atış yapıldığından soğutucu jel ile birlikte kullanılır. Tüm cilt tiplerinde uygulanabilen lazer, batık kıl köklerinde de oldukça etkili sonuçlar verir. Manuel ayarlama imkanı bulunur ve dört mevsim uygulanabilir.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Vücut Bölgelere Yapılır?

Genellikle hijyenik sebeplerden dolayı vücutta en fazla lazer epilasyon uygulanan bölgeler, genital bölge ve koltuk altına uygulanan bölgelerdir. Bacak, kol, göbek ve karın bölgesi, bel, sırt ve yüz lazer epilasyon uygulanan diğer bölgelerdir.

Bikini Bölgesi Buz Lazer Epilasyon

Diode buz lazer uygulamasında en çok tercih edilen bölgelerden biri bikini bölgesi ve genital bölgedir. Lazer epilasyon tüm genital bölgeye olacak şekilde uygulama yapılabilmektedir. Seans sayısı ortalama olarak 6-8 olacak şekilde düşünülebilir.

Buz Lazer Epilasyon Faydaları?

Buz Lazer ışınları derinin altına nüfuz ederek tüye rengini veren melanin tarafın tutulur. Tüyden tüy köküne gönderilen enerji deri üzerinde ısı olarak hissedilir. Tüy kökleri bilinçli bir şekilde tahrip edilir. Bir kaç seans sonrasında tüy köklerinden  kalıcı olarak kurtulmuş olursunuz. Hem erkekler hemde kadınlar en etkili lazer epilasyon cihazları ile en hızlı şekilde tüylerinden sonsuza tek kurtulabilir. Doğru lazer cihazı ve doğru uygulama sonucunda tüylere elveda demek için alanında uzman kişilerle çalışın.

Buz Lazer Epilasyon Zararları?

Tahriş ve Kızarıklık:  Buz Lazer epilasyon geçici tahrişe neden olabilir. Tedavi edilen bölgede hafif kızarıklık ve şişlik de hissedilebilir ancak bu etkiler kısa sürelidir. Ağda gibi diğer epilasyon türlerinden sonra oluşan etkilerle aynıdır.

Pigment  Değişimi: Buz Lazer tedavisinden sonra, uygulamanın yapıldığı bölgedeki teniniz daha koyu veya daha açık bir hal alabilir. Açık bir tene sahipseniz koyu, koyu bir renk tonuna sahip bir tene sahipseniz de tam tersi durum, açık renk oluşumu meydana gelebilir.

Buz lazer epilasyon yaptırdıktan sonra güneş kremi kullanmanız gerekir, ve epilasyondan önce bronzlaşmak  ya da solaryuma girilmemesi önerilir. Cildiniz de genel değişiklikler meydana gelebilir kızarıklık, kabarma, kabuk tutma gibi.

 

Buz Lazer Epilasyon Süresi/Kaç Seans Yapmak Gerekir?

Genellikle tedavinin tamamlanması için/kıl yapısı ve kişisel özelliklere bağlı olarak tedavi vücut bölgeleri için kadınlarda 4-6,erkeklerde 6-10 seansta tamamlana bilmektedir. Yüz bölgesinde 8-10 seans gereklidir. Buz Lazer epilasyon seans araları vücut bölgelerinde 6-8 hafta, yüz bölgesinde 4-6 haftadır. ilerleyen seanslarla birlikte aralar giderek açılır. Kıllar daha uzun sürede gelir.

Olumlu bir tedavi için gerekli buz lazer epilasyon seans sayısı cilt tonu, kılların kalınlığı, kılların rengi, vücuttaki anagen evrede bulunan kıl oranı ve cinsiyet gibi parametrelere bağlıdır. En etkili buz lazer epilasyon işlemi için seansta başlamadan 1 gün önceden tüy kısaltma işlemini yapmanız gerekir.

Buz Lazer Epilasyon Öncesi  Nelere Dikkat Etmelidir?

Buz Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar, kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun etki edebilmesi için lazer ışınlarının kılın köküne kadar ulaşabilmesi gerekir. 

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

Buz lazer epilasyon sonrası, epilasyon yapılan bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmek cildin toparlanmasını sağlar. Lazer  epilasyon sonrasında ilk 24 saat, uygulama yapılan bölgeye sıcak su temas etmemelidir. Epilasyonun uygulandığı bölgeyi terletici ağır sporlar yapılmamalıdır. Uygulama sonrası 15 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşlenmemelidir. Lazer epilasyon, cildin yüz gibi açıkta kalan bölgelerine yapıldıysa bir sonraki seansa kadar güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Kızarıklık veya yanma var ise buz ile kompres uygulama yapılabilir.

Buz Lazer Epilasyon Her Mevsim Yapılır Mı?

Gelişen Lazer teknolojisi ile lazer epilasyon yaz aylarında tabu olmaktan çıkmıştır. Buz lazer epilasyon işlemi yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanır. Gelişmiş lazer teknolojisi soğutma sistemi cildi -10 dereceye kadar soğutur. Tüm uygulama boyunca bu etkin soğutma devam eder. Bu sayede cilt yüzeyi korunurken ağrısız bir lazer epilasyon gerçekleşir. 

Buz Lazer Epilasyon Tüyler Nasıl Kısaltılmalıdır/ Kıllar Ne Kadar Zaman Sonra Tekrar Çıkar?

Buz lazer epilasyondan önce kıllar jilet yardımı ile kısaltılır. Bu işlem bazı lazer epilasyon yöntemlerinden 2-3 gün önce yapılır, Buz Lazer epilasyondan ise 1 gün önce yapılması önerilir. Lazer epilasyondan sonra, uygulama yapılan alandaki kıllar yaklaşık 3-4 gün sonra cilt yüzeyine çıkmaya başlar. Tüm kıllar aynı uzama döngüsüne sahip olmadığı için birden fazla seansa ihtiyaç vardır. Kıl büyüme döngüsü göz önünde bulundurulmalıdır. Uzayan kıllar maksimum 2-3 hafta sonra dökülür.

Kıllar bu sürede elle çekmeye gerek kalmadan kendiliğinden dökülür. Bu döngü tüm lazer epilasyon yöntemlerinde aynıdır. Uzayan kılların  dökülmesi tamamlandıktan sonra ortalama 4 ile 6 hafta arası kadar bir süre kıl uzamaz. Bu sebeple seans aralıkları yüz için 4-5 hafta, vücut için 6-8 hafta arasında olmalıdır.

Buz Lazer ve Alexandrite Farkı?

Alexandrite Lazer: 755 nm kısa dalga boyuna sahiptir. Yüksek melanin emilimine sahiptir. Bu nedenle daha koyu ciltlerde ve bronz tende epilasyon yapılmasına uygun değildir. Açık tenli kişilerde kullanılması daha güvenlidir. Yüz bölgesindeki ayva tüylerinde tetiklenme yapabildiğinden yüzde pek kullanılmaz. Alexandrite lazer ile epilasyondan sonra minimum 1 ay güneşe çıkmamak gerekir. Bu nedenle yaz aylarında kullanıma uygun değildir.

Diode Lazer: 810 nm dalga boyuna sahiptir. Bu uzun dalga boyu ciltte daha derine nüfuz eder. Teorik olarak cilt yüzeyindeki melanin pigmentinden kaçınır ve doğrudan kıl folikülünü hedef alır. Uzun dalga boylu Diode lazerlerin ciltte hasar oluşturma riski Alexandrite lazerlere kıyasla bir hayli düşüktür. Yine ciltte renk değişikliği riski minimum düzeydedir. Diode lazerler derin yerleşimli kıllarda oldukça iyi etki gösterirler. Bikini bölgesi ve özellikle erkek omuz, sırt gibi derin yerleşimli kıllar için diode lazer iyi bir seçimdir. Melanin pigmenti tarafından daha düşük düzeyde emildiğinden koyu renkli ciltlerde ve hatta bronz tenlerde de kullanılabilir. Diode Lazer 4 mevsim uygulanabilir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Buz lazer epilasyon fiyatları öncelikle işlemin yapılacağı bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Örneğin dudak üstü lazer epilasyon ile tüm bacak lazer epilasyon için kullanılan atış sayısı ciddi farklar gösterecek, bu sebeple fiyatlar da farklı olacaktır. Benzer şekilde erkek lazer epilasyon fiyatları ile kadın tüm vücut lazer epilasyon fiyatları da kıl yoğunluğu ve tipi sebebiyle farklı olacaktır. Bunun dışında kullanılan cihaz tipi de lazer epilasyon ücretlerinde fark görülmesine sebep olabilir. Örneğin diode lazer epilasyon fiyatları ile alexandrite lazer epilasyon fiyatlarının farklı olması olasıdır. Ütüleme lazer epilasyon fiyatları diode lazer epilasyon fiyatlarıyla genellikle aynıdır. Diode Buz Lazer cihazlar  düşük risk, yüksek performansları ve uzun süre çalışabilme özellikleri nedeniyle sektörde en çok kullanılan ve en çok tercih edilen cihazlardandır.

WhatsApp Destek