Soğuk Lipoliz
cryo
cryo2
cryo3

İstenmeyen bölgesel yağlar, bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça; vücut, en az harekete sahip olan vücut bölümlerinde yağ depolama işlemi yapmaktadır.

bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknolojinin en yenilerinden biri olan , ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’. bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak, yağ hücrelerinin yapı taşı olan ve %80’I sıvı halde bulunan yağ molekküllerini dondurur

Uygulanan dondurma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerini sağlar. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonları küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile diğer yardımcı uygulamalar ile vücuttan atılarak,  yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmesini sağlar.

Cryo Lipoliz Nasıl Çalışır?

Cryo lipoliz cihazının vakumlu başlıkları içerisine çekilen cildin yağlı bölümü, kontrollü bir şekilde soğutulur.

Bunun sonucunda;

  • Soğutulan yağ hücrelerinin yapısı bozulur,
  • Bozulan yağ hücreleri vücuttan atılır,
  • Vücuttan atılan yağ hücrelerinin yerini bağ doku alır.

Cryo lipolizin zayıflatma etkisi, 1. hafta içerisinde başlar, 1. ayında maksimuma ulaşır ve 3. ayın sonuna kadar devam eder.

Cryo Lipoliz Kimlere Uygulanmaz

  • Hamile ve yeni doğum yapmış kişilere,
  • Uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişilere,
  • Kanser hastalarına,
  • Uygulama bölgesinde protez ve platin bulunan kişilere Cryo lipoliz uygulanmaz.

Cryo Lipoliz Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Cryo lipoliz uygulaması sonrasında yağlar lenf , ter bezleri ve idrar kanalları ile yoğun bir şekilde vücuttan atılır. Yağların atılmasına yardımcı olmak ve vücudun kaybettiği sıvı dengesini korumak için uygulama sonrasında bol su tüketilmelidir.

Cryo Lipoliz Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Cryo Lipoliz uygulaması tek seanslık bir uygulama olup, bölgesel zayıflama uygulanacak bölgenin alanına bağlı olarak tek seansta 1 veya 2 başlık uygulanır. İhtiyaç duyulması halinde 40. günden sonra 2. seans alınabilir. Bir yıl içerisinde aynı bölgeye maksimum 3 seans uygulanır.

Teknik Özellikler

Soğutma Sistemi: -15℃
Büyük Başlık Boy: 18x8
Küçük Başlık Boy: 12x8
Ekran: 10.4 inch
Kavitasyon Frekans: 40K
RF Frekans: AC 220V 50Hz/60Hz
Güç: 1800 W
Voltaj: AC 220V 50Hz/60Hz