Cilt Bakım | Medsatek - Medikal Sağlık Teknolojileri

HydraFacial Cilt Bakım Nedir?

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle ve ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenleri arındırmaya yönelik işlemlerden oluşan cilt bakım yöntemidir. Özel solüsyonlar yardımıyla cilt bir taraftan derinlemesine temizlenirken diğer taraftan ise özel serumlar ile beslenir. Böylece nefes alabilen canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olunur. Amerika’dan en çok tercih edilen cilt bakım türü olan hydrafacial cilt bakımı, Ülkemizde de en çok tercih edilen cilt bakım uygulamalarının başında geliyor.

HydraFacial Cilt Bakım Faydaları?

Cilt yağ, makyaj artıkları gibi  etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle hafif bir soyma işlemiyle cilt ölü hücrelerden arındırılır. Buhar terapi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ butonlarının ciltten uzaklaştırılmasından sonra cilde yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon uygulanır.

HydraFacial Cilt Bakım Zararlı Mıdır?

İşlem sonrası uygulama yapılan bölgede  hassas bir tene sahipseniz  kızarıklık, şişlik olabilir fakat 1 saat içinde bu etkiler gider. Uzman kişiler tarafından, dermatolog doktor denetiminde uygulanır, yüksek faydalı ve temiz içerikli dermokozmetik ürünlerin kullanılırsa hiçbir yan etkisi yoktur. Aksine oldukça faydalıdır.

                                                                                                                         

HydraFacial Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Hydrafacial cilt bakımı yoğun bir işlem olmasından dolayı 1 ya da 1,5 saat kadar uygulamalar yapılır. Aynı zamanda minimum ayda bir kere cilt bakım yapılması cildin ihtiyacı olan bakımı karşılar. Hydrafacial cilt bakımı ciltte oluşan bakteriler, mikroplar ve ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda gözeneklerin nefes almasını sağlar, nemlendirir ve cildin parlamasını sağlar.

HydraFacial Cilt Bakım Kaç Seans Önerilir?

Cilt bakımı yapılırken öncelikle kişinin ihtiyaç duyduğu işlemler belirlenir.  Hydrafacial cilt bakımı bireye özgü bir uygulama olduğu için yaşadığı problem göz önünde bulundurularak seans sayısı belirlenir. Normal şartlarda cilt bakım işlemi ayda 2 kez toplam 6 seans yapılması önerilir daha sonra cildin nemini ve kolajen yapısını korumak için düzenli olarak cilt bakımı yaptırmaya devam edilmelidir. Kişisel seans protokolü için en doğru bilgiyi uzmandan alabilirsiniz. 

HydraFacial Cilt Bakımı Acılı Mıdır?

Siyah nokta, komedon tedavisi aşamasından kimi hassas ciltler çok hafif ve kısa süreli acı duyabilir. Bunun dışında, hydrafacial cilt bakımı tamamen acısız bir uygulamadır.

HydraFacial Cilt Bakım Her Mevsim Yapılır Mı?

Hydrafacial Cilt bakımı yaptırmak için her mevsim uygun, istediğiniz zaman cilt bakım işlemini yaptırabilirsiniz. Farklı kullanım amaçlarına uygun başlıkları ile güvenli bir şekilde cilt bakım işlemini uygulayabilirsiniz. Cilt tonu eşitsizliği için elmas dermabrazyon başlığı, ciltteki ölü derinin soyulması için scrubber başlığı, derine nüfuz etmiş siyah noktaları cildi vakumlayarak arındıran hydradermabrazyon başlığı,  vakum kalemi gibi başlıklar ile led tedavi, ultrasonic peeling, mikro akım biolift, oksijet, yüksek frekans, gibi başlıklarla profesyonel bir cilt bakımı her mevsim yapılabilir.

HydraFacial Cilt Bakımının Aşamaları Nelerdir ?

Cilt temizlenerek işleme başlanır.

Cilde peeling uygulaması yapılarak ciltteki ölü hücreler arındırılır.

Gözeneklerin açılması için cilde 10-15 dakika buhar uygulanır.

Cilt yumuşayıp gözenekler açıldıktan sonra ciltteki siyah noktalar ve ölü deri vakum ile alınarak temizlenir.

Cilt yüksek frekans ile dezenfekte edilir ve sakinleştirilir.

Cilt tipine uygun serum  ultrasonic pleeling ile cilde yedirilir.

Daha sonra cilt tipine uygun maske ince bir tabaka halinde sürülür.

Maske 10-15 dakika bekletildikten sonra ciltten temizlenir.

Maske sonrasında tonik uygulamasıyla ciltteki gözenekler sıkılaştırılır.

Son aşamada nemlendirici krem ile cilde masaj yapılır ve işlem tamamlanır

Tüm Ciltler İçin HydraFacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemi olan hydrafacial cilt bakımı. Basınçla püskürtülen vakumlu başlıkla ölü dokuları aspire ederek temizler, yine aynı başlıkla cilde peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenme sağlanır. İşlemler sırasında uygulanan serumlar cildi hem temizlemeye hem de aynı anda nem kazandırmasına olanak sağlar. Kuru yağlı ve karma ciltler için kişiye göre belirlenen prosedür göre ilerlenir.

HydraFacial Cilt Bakımı Niçin Tercih Edilir?

Hydrafacial cilt bakım cihazları ile yapılan cilt bakımı, cildin temiz, canlı ve ışıltılı görünmesi için tercih edilir. Rahatsızlık duyulan sivilce, akne, siyah nokta, leke ve yağ gibi problemlerde kullanılır. Bu uygulama ile cildin nem oranı yeniden sağlanarak nefes alması sağlanır. Özellikle gözenekleri tıkanan ciltlerde yaygın bir şekilde kullanılır.

Düzenli Cilt Bakımının Avantajları Nelerdir?

Uygulama süresi 45 dakika ile 1 saat arasında değişen medikal cilt bakımını, bakım ve güzellik alışkanlıklarınıza ekleyerek cildinizi şımartmaya karar verdiğinizde birçok kazanım elde etmiş olursunuz.

Medikal cilt bakımının avantajlarını sıralamak gerekirse;

  • Cildi derinlemesine temizler.
  • Kan dolaşımı destekler, cildin oksijen miktarını artırır.
  • Cildin kendi kendini onarma sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını destekler.
  • Nem ve yağ dengesini sağlar.
  • Akne, sivilce ve komedon oluşumuna karşı cildi korur.
  • Anti-aging koruma sağlar.
  • Cildi canlandırır, ten ışıldar.

Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı, yaşlanma ve çevresel faktörlere karşı cildi korur.  Genetik sebeplerden dolayı oluşmuş cilt sorunlarının görünürlüğünü hafifletir.

Kaç Çeşit Cilt Bakım Çeşidi  Var?

1-Hydrafacial Cilt Bakım: Hydrafacial bakım, yaşlanma karşıtı olan bir bakım çeşididir. Sivilce, leke tedavisi ve cilt yenilemek için kullanılır. Vakum yöntemiyle çalışan bir cihazla uygulanan bakım enjeksiyon içermediği için acısızdır. Cilde zarar vermeksizin cildin yenilenmesine yardımcı olur. Tek bir uygulamayla daha parlak cilt, derinlemesine temizlik, yenileme, antioksidan koruma, nemlendirme işlemleri yapılabilir. Cildi ölü hücrelerden, birikmiş yağ ve siyah noktalardan arındırır.

2-Klasik Cilt Bakımı: Klasik cilt bakımı, bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. Cilde uygun seçilen serum, maske ve cilt masajı eşliğinde sürdürülür. Bakım süresi 1-1,5 saat arasıdır. Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20′li yaşlardan itibaren herkesin  temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

3-Oksijenli Cilt Bakımı: Cilde doğal oksijen verilerek yapılan bir bakım çeşididir. Oksijen; cildin daha pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini sağlar. Cildin alt katmanlarına inerek cilt metabolizmasını düzenler, kan dolaşımını hızlandırarak vücutta biriken toksinleri vücuttan dışarı atar. Gergin bir görünüm sağlayarak kırışıklıkları azaltır. Aynı zamanda akne, cilt problemleri, leke gibi sorunların da çözülmesine yardımcı olur. 

4-Kollajen Cilt Bakımı: Kolajen Bakımı (Collagen) Cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, saçları ve tırnakları güçlendiren doğal bir Aminoasittir. Kolajen insan vücudunda cilt, saç, tırnak ve eklem kıkırdak dokusu proteinlerinin % 80′ ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit içeren bir protein maddesidir. 30’lu yaşlardan sonra artık vücut kolajen üretim yavaşlar ve cilt yavaş yavaş kırışmaya başlar.  Kolajen cilt bakımı ile yaşlanmayı durdurabilirsiniz. 

5-Prenses Cilt Bakımı: Prenses Bakımı uygulaması, özel makinesinin silindir uçlarıyla mesajımsı hareketlerle bitki bazlı aktif içerikler cildin derinine penetre olur, derinlemesine temizlik sağlar. Özel makinesi yüksek frekans kullanılarak hücrelere enerji ve oksijen sağlar. 

6-Kimyasal Peeling ile Cilt Bakımı: Bir veya birden fazla peeling içeren kimyasallar cilde uygulanarak yapılır. Bu cilt bakım türünde derinin bazı katmanlarında bilerek hasar yaratılarak daha iyi ve canlı derinin ortaya çıkarılması sağlanır. Sivilce izleri, kırışıklık ve yaşlılık belirtilerinden kurtulmak için ideal bir cilt bakım çeşididir.

7-Aloevera Cilt Bakımı: Aloevera ciltteki hassasiyetleri ,oluşan kızarıklıkları yatıştırıyor. Aynı zamanda sivilceli ciltler için yağlandırma yapmadan çok iyi bir nem terapisi oluyor.

WhatsApp Destek