Soğuk Lipoliz | Medsatek - Medikal Sağlık Teknolojileri

Soğuk Lipoliz Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme; Özel cihazlar kullanılarak bölgesel yağların yakılması, dondurulması işlemidir.

Soğuk Lipoliz Cihazı ile Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır? 

1- Önce yağlı bölge belirlenir.

 2-Belirlenen bölgeler çizilir. 

3- Çizilen bölgeye soğuk yanığı olmaması için özel pedler yerleştirilir. 

4- Daha sonra vakum başlıkları takılır. Tüm bu işlemler 1 saat sürer.

5- Llipolizin dondurduğu yağ hücrelerini vücuttan atılımını kolaylaştırmak için mutlaka Kavitasyon, Radyo Frekans, Lenf drenaj, Pasif jimnastik ve G5 ile desteklenmelidir. Bölgesel zayıflamada en iyi sonuç cihaz kombinasyon yöntemiyle alınır. 

Bölgesel Zayıflama Kombinasyon Ve Yararları;

  1. Lipoliz: Yağları dondurur. 
  2. Kavitasyon: Ses dalgalarıyla yağ hücrelerinin çeperini açar.
  3. Radyo Frekans: (Mikro dalga fırın mantığıyla) Ortaya ısı çıkarmadan moleküler ısınma sağlar. (41 – 43 derece arası) donmuş yağ moleküllerini çeper dışında sıvı hale getirir. Sıvı haldeki yağ moleküllerinin ter bezleriyle atılımını sağlar.
  4.  G5 veya Pasif jimnastik: İşlemler sonrası kan dolaşımını düzenler.       

Bölgesel İncelme Soğuk Lipoliz İşlemi Sonrası Ne Yapmak Gerekiyor?

Bölgesel incelme cihazları ile elde edilen incelme, yapılacak egzersizlerle de desteklenirse 15 cm’e kadar gözle görülür farklar elde edilir, su tüketiminin de bölgesel incelmede etkili olduğunu unutmamak gerekiyor. Bölgesel incelme cihazları fazla yağlardan kurtulmak ve daha formda bir vücuda sahip olmak için tercih edilen etkili cihazlar olsa da su tüketimi ve egzersiz hareketler yapılmazsa sonuçları buna bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Bölgesel İncelme Soğuk Lipoliz İşlemi Kaç Dakika Sürer?

Soğuk Lipoliz tek seanslık bir uygulamadır. Ancak yağ problemi yoğun olan bölgeler için 2–3 seans gerekebilir. 2. seans tercihen 3 ay sonra önerilmektedir. Soğuk lipoliz fiyatları ihtiyaç duyulan seanslar doğrultusunda belirlenir. Bölgesel olarak yapıldığında her seans 20 40 dk. arası sürer. Masaj sırasında kullanılan yağ yakımını hızlandıran yağlar ile masajın etkisi desteklenir.

Bölgesel İncelme Cihazında Kaç Başlık Var?

İki ayrı başlığı vardır. Biri bipolar başlık; ki bu yaklaşık 5-6 mm kadar inebilen ve daha az derine ulaşan başlık yüz bölgesindeki kırışıklıklarda kullanılır. İkincisi monopolar başlık; ki bu da daha derin yaklaşık 20-22 mm derinliğe ulaşabildiğinden genellikle gövdede kullanılır.

Bölgesel İncelme Cihazı ile Yağ Hücreleri Nasıl Yok Edilir?

Bölgesel incelme cihazlarının Asıl etkisi soğuk ile yağ hücrelerinin donmasını, kristalize olmasını sağlayarak hücrelerin ölmesi ve yavaş yavaş vücuttan lenf ve kan yoluyla atılması esasına dayanır.

Bölgesel İncelme Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Tek seanslık bir uygulamadır. Ancak aşırı yağ dokusuna sahip olanlarda aralarında 2 ay kadar bir süre bırakılmak üzere 3 seansa kadar uygulama yapılabilir.

Bölgesel İncelme Sonuçları Nasıl Olur?

İşlem yapılan alanda işlemden yaklaşık 3 hafta kadar sonra ilk etkiler görülmeye başlar ve yaklaşık 4. ayın sonuna dek devam eder. 4. ayın sonunda artık vücut son halini almıştır. İncelme işlem yapılan alan ve yağ dokusunun kalınlığına göre değişmekle birlikte 2 ila 15 cm. arasında olur.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel incelme cihazları ile yapılan işlemler şu kişilerde etkili değildir. Vücutta aşırı veya yaygın yağlanması olanlar ve obez kişiler uygun değildir. Bunun dışında kalan herkese, kadın erkek farkı olmadan işlem yapılabilir.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanmaz?

Kalp pili olanlara

Hipertansiyon hastalarına

Otoimmün hastalığı bulunanlara

Şeker hastalarına

Vücudunda platin olanlara

Yaşlılara

Altı aydan kısa bir süre önce sezeryan gibi uygulanacak bölgeden ameliyat  olanlara uygulanmaz.

Bölgesel İncelme Etkiler Ne Kadar Süre İle Kalıcı?

Bölgesel İncelme işlemi zayıflama işlemi değildir hızlı kilo verme yöntemi hiç değildir. Sadece yağ yakımına yardımcı olur. Beslenme alışkanlığına, su tüketimine ve hareket etmeye spor yapmaya bağlı olarak kalıcılığı arttırılabilir.

Bölgesel İncelmenin Zararları Var mıdır?

Deride kızarıklık, kabarcık, soyulma, yanık ve ağır yanıklar oluşabilir. Kavitasyon ultrason hücreleri parçaladığı için hücre yaşlanmasına neden olan oksidan maddelerin açığa çıkmasına sebep olur.

Bölgesel İncelme İşleminden Sonra Nasıl Beslenmeli?

İşlem sonrası kişiler bol lifli beslenir, yapabildiği kadar bölgesel masaj yapılabilirse vücuttaki yağ hücrelerinin daha çabuk atılmasını sağlar. Bunun dışında herhangi özel bir korumaya gerek yoktur. Uygulamanın en başarılı şekilde sonuç vermesi için bol su tüketimi, doğru ve sağlıklı beslenme ayrıca çok yorucu olmayan uygun egzersizlerle tedaviyi desteklemek gerekmektedir. Bu şekilde soğuk lipolizin başarı oranı artırarak daha kalıcı sonuç elde etmek mümkün olacaktır.

Arabic AR English EN German DE Spanish ES Turkish TR
WhatsApp Destek